TÜRK
شهیدلر اولمز اورمیه بولونمز.şəhıdlər ölməz urmu bölünməz
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 31 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 25 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
مسجد؛ مقدس ترین مكان مذهبی مسلمانان است ، در احادیث آنرا خانه خدا خوانداند ، اما ارامنه در آغدام در منطقه قره باغ اشغالی طبق اسناد معتبر آنرا خانه حیوانات كرده اند، این در حالی است كه دولت اسلام گرای ایران چندی پیش 4میلیون دلار از بیت المال مسلمین را برای بازسازی كلیساهای ارمنی اختصاص داد! همچنین در اعتراض به الحاق توافقی بحرین به عربستان و نیز برگزاری مسابقه آواز یوروویژن آزربایجان، بعد از نمازجمعه کشورمان تظاهرات برگزار شد!!
 
آیا نمی شود در اعتراض به اشغال سرزمین و نسل کشی مسلمانان و تبدیل مساجدشان به تویله توسط ارامنه، بعد از گذشت ۲۰ سال، حداقل یکبار تظاهرات اعتراض آمیز برگزار کرد؟!
 
چرا ارمنی چنین گستاخانه مقدسات مسلمین را زیر پا می گذارد. اینها ادعا نیست سندهای زنده از وحشی گریهای ارمنی ها در آغدام اشغالی است. عكسهای زیر توسط موسسه مئدیا فوروم در آگوست و اكتبر سال جاری گرفته و در روزنامه 525 به چاپ رسیده است.

اسرائیل در حق اعراب فلسطینی و مسلمانان ساكن اسرائیل ، مرتكب این اعمال نمی شود...
 
با این حال ایران بزرگترین دشمن اسرائیل است و بزرگترین شریك تجاری ارمنستان...

چرا؟

آیا خون اعراب ساكن فلسطین از خون توركان آزربایجانی رنگینتر است؟

آیا واقعا این اسلام است؟

چرا؟

دلیل را باید جست...

http://img4up.com/up2/27808263307131451908.jpg


http://img4up.com/up2/53910333625192105558.jpg


http://img4up.com/up2/52957884527547417284.jpg


http://img4up.com/up2/33390894075727397690.jpg


                 http://img4up.com/up2/13166015902700722234.jpg

منبع
برچسب ها: قاراباغ اشغالی، قره باغ اشغالی، قره باغ، ایران، ارمنستان، اسرائیل، مسلمان، مسلمین، مسجد، دین اسلام، دین، مقدسات، اسلام، دشمن اسلام، فلسطین، عرب، اعراب،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 21 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
                      http://img4up.com/up2/51694981581167365104.jpg

Türkiyənin ilk prezidenti Mustafa Kamal Atatürkün öldürüldüyünə dair iddialar ortaya atılıb. ANS PRESS-in Türkiyə mətbuatına istinadən verdiyi məlumata görə, Muhammet Yüksel adlı ankaralı iş adamı və kolleksionerçisi Atatürkün civə tərkibli saligran adlı dərmanla zəhərlənərək tədricən öldürüldüyünü iddia edib.

Muhammet Yüksel Atatürkün qəbrinin gizli ekshumasiya edildiyini və buna sübut olaraq əlində fotoqrafların olduğunu bildirib. Ankaralı iş adamı Atatürkün bu fotolarla xatırlanmaması üçün onun nəşinin ekshumasiyasının şəkilərini heç kimə verməyəcəyini bildirib. Muhammet Yüksel ekshumasiyanı həkimlər Akil Muhtar, Mehmet Kamil, Süreyya Hidayet və Abravaya Marmaraldan ibarət heyətin həyata keçirdiyini bildirir.


“Ekshumasiyanın nəticələrinin dövlət arxivində saxlanığını düşünürəm. Nəyə görə, xalqa bu haqda bir məlumat verilmir? Bu ölkənin qurucusu qara ciyər serrozu diaqnozu ilə ölür və heç kim sorğu-suala çağırılmır. Atatürklə bağlı həqiqətləri bütün Türk vətəndaşlarının bilməsini istəyirəm”, - deyə Muhammet Yüksel bildirib.

 

برچسب ها: Mustafa Kamal Atatürk، Muhammet Yüksel، Türkiyə، Atatürk ölməyib، öldürülüb،
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()

مسئله قومیت و حقوق اقوام در ایران، پیشینه ای کمتر از صد سال دارد. تا قبل از شروع قرن فعلی هجری، حقوق اقوام جزو عوامل تعیین کننده سیاست کلی مملکت محسوب نمی شد.  تنها با انقلاب مشروطیت و در حد بیشتر، با شروع سلطنت پهلوی این مسئله اهمیت پیدا کرد و با رشد روز افزون، تبدیل به یکی از مسائل مهم اجتماعی و سیاسی ایران گشت. پشتیبانان حقوق اقوام، کمبود حساسیت به این مسئله در دورانهای قبل را مدیون غلبه قوم خیالی پارس و خفه کردن صدای اقوام می دانند، در حالی که مخالفان دامن زدن مسئله حقوق اقوام، آنرا برای امنیت و تمامیت ارضی مملکت، خطرناک می دانند.  این نوشته سعی در پیدا کردن ریشه های این مسئله  در فرهنگ صد سال اخیر، بخصوص برداشت عمومی از تاریخ ایران دارد، و نتیجه خواهد گرفت که رشد مسئله حقوق اقوام، نتیجه کژبینی و برداشت بد و ناقص از تاریخ ایران و تعلیم غلط و یکبعدی آن در جامعه است.

 

امروزه، خط سیر کلی تاریخ ایران، به صورتی که در مدارس تعلیم داده می شود و اکثریت جامعه از آن اطلاع دارند، از دوران هخامنشی (2500 سال قبل) آغاز شده و با گذر از دوره پارتی/اشکانی و ساسانی، به نقطه عطف "اسلام" می رسد، که این  دوران اسلامی با چالشهای تاریخی مختلف، تا دوران خود ما ادامه دارد.  اصطلاح «تاریخ دوهزار و پانصد ساله» امروزه به صورت یک کلیشه در آمده و برای عموم مایه افتخار و برای متخصصین، مایه تاسف است.  شروع این تاریخ دوهزار و پانصد ساله، برای اکثریت جامعه ایران،  مترادف است با شروع تاریخ ایران.  در اینجاست که باید ریشه های بحران هویت و قومیت پرستی فعلی را جستجو کرد.

 

در اوایل قرن فعلی هجری، کمتر کسی از عموم از تاریخ ایران به صورتی که امروزه مطرح می شود،

اطلاعات قابل توجهی داشت.  در طول حداقل هزارسال گذشته، منبع اصلی تاریخ برای ایرانیان، شاهنامه فردوسی و دیگر ادبیات تاریخی/رزمی موجود نظیر خمسه نظامی، بوده است.  شاهنامه، بدون شک مهمترین همه این منابع، کتابی بود که بطور اعم، از موقعیت جغرافیایی و بستگی قومی قهرمانانش، سخن زیادی نمی گوید.  برای پادشاهان افسانه ای شاهنامه هیچوقت پایتختی ذکر نشده و حتی راجع به زبان مادریشان سخن نرفته (حتی ضحاک تازی هم به نظر نمی آید که برای حرف زدن با رعایایش مشکلی داشته).  در شاهنامه، «ایران» و «ایرانی» تنها نشانه های محلی و قومی هستند (رستم، که تا حدی استثناست، هنوز هم کاملا" ایرانیست، و موقعیت نشانه های جغرافیای دیگر هم به هیچوجه مشخص نیست: به عنوان مثال،  مازندران شاهنامه، موقعیت تعریف شده ای ندارد). 

 

در اوایل قرن 14 هجری، قرن فعلی ما، توجه روز افزون باستانشناسان و ایرانشناسان غربی، منجر به کشف آثار تاریخی درخشانی نظیر تخت جمشید، پاسارگاد، و کتیبه بیستون شد. برای دانشمندان غربی که خود  اکثرا" از جوامع تک قومی میامدند، تصور یک مملکت با تکثر اقوام، دور از ذهن بود.  این دانشمندان، با پیشینه ذهنی وجود یک قوم غالب که رقم زننده اصلی وقایع تاریخی در ایران بوده، نتایج تحقیقات خود را به جامعه علمی و در نهایت به عموم ارائه کردند[i].  هویت« پارسی»، به دلیل حضور آن در تاریخ نگاری غربی از طریق نوشته های هردوت و تورات، طبیعتا" اولین کاندیدای دانشمندان غربی برای اشغال این موقعیت غالب بود.  کشف آثار درخشان هخامنشی، مهر تاییدی بود که بر این پیشینه ذهنی خورد، هرچند که در کنار این آثار، آثار درخشانی از تمدنهای ایلامی، کاسی، اورارتو، و میتانی هم وجود داشت، اما سعی در تحکیم موقعیت هخامنشیان، آثار هخانشینان را بر آثار دیگر ارجحیت داد.  تحقیقات ناکامل دانشمندان غربی، نتیجه گیری عجولانه روشنفکران ایرانی، و استفاده سودجویانه سیاستمداران برای تقویت یک هویت ملی در مملکتی که جدیدا" با مرزهای مشخصی محدود شده بود، باعث جایگزینی تاریخ «جدید» بجای تاریخ شاهنامه ای و افسانه ای شد.  هرچند که تاریخ نگاری جدید بر مبنای اصول علمی و صحیح بنا شده بود، اما هنوز در دوران کودکی به سر می برد و گستره و ابعاد آن تعریف نشده بود. 

 

نتیجه جایگزینی عجولانه این تاریخ جدید، تعریف جدیدی از شکل گیری ایران به عنوان یک محدوده سیاسی و فرهنگی بود.  سلسله هخامنشی به عنوان بنیانگزاران ایران پا  به صحنه وجود گذاشتند؛ ادعایی که احتمالا" خود هخامنشیان را نیز تعجب زده می کرد. تاریخ ایران قبل از هخامنشیان،(2000 سال تاریخ عیلام، حداقل 1000 سال قدرت کاسی ها در ایران و بین النهرین، و مادها) به پانوشتی تبدیل شد، و تاریخ 5000 ساله ایران، به 2500 سال تاریخ پارس کاهش داده شد.  پارس مرکز بینی تاریخی، حتی به این منجر شد که سلسله پارتی/سکایی اشکانیان، به ناشناخته ترین دوره تاریخی قبل از اسلام ایران تبدیل گشت (البته اردشیر بابکان هم بی تاثیر نبوده). 

 

این پارس گرایی، عملا" تمام پیشرفت جامعه ایران را به تدبیر قوم خیالی «پارس» نسبت داده (عملا" فرق بین پارسی و مادی و پارتی، در همان دوران قبل از اسلام از بین رفته بود).  در این نگاه خطی و بدون انعطاف به تاریخ ایران، تمام اقوام غیر «پارسی» (کردها، لرها، بلوچها، و اخیرا" آذربایجانی ها)، به عوامل کناری و درجه دو در پیشرفت تاریخ مبدل شدند.  در تعلیم تاریخ ساسانی، اقوامی نظیر سغدیان یا خوارزمیان که عملا" نبض اقتصادی مملکت را در آن زمان به عهده داشتند، در مدارس امروزه محلی از اعراب ندارند و اکثریت، حتی اسمی هم از آنها نشنیده اند.  نتیجه این خطی دیدن تاریخ و آفرینش خیالی یک قوم غالب، احساس نادیده گرفته شدن دیگر اقوام ایرانی و سعی بیهوده برای اثبات اهمیت بزرگان این اقوام و قوم تراشی برای شخصیتهای تاریخی است (ابوعلی سینای «تاجیک»، بیرونی «خوارزمی»، مولانای «ترک» و بابک «آذربایجانی»)، در صورتی که در دوران زندگی این شخصیتها، آنها خودشان را از نظر فرهنگی به دنیای ایرانی متعلق می دیده اند، طرز دیدی که نتیجه اش مهاجرت ابوعلی سینا از بخاراست به همدان و صائب تبریزی به دهلی! 

 

از طرفی، زبان فارسی (پارسی نوین) همواره در ایران به صورت یک زبان رابط بکار رفته و از پیوستگی قومی جدا بوده (بوجود آمدن این زبان در جنوب ایران، رشدش در غرب ایران، و تکاملش به دست ادیبان خراسانی، خود بهترین نشانه از بی قوم بودن این زبان است).  چه بسا پادشاهانی که زبان مادریشان فارسی نبوده، که برحسب قضا تقریبا" اکثر پادشاهان هزار سال اخیر ایران را شامل می شود، اما از فارسی برای ارتباط استفاده کرده اند.  حتی «ایرانی» ترین این پادشاهان، آل بویه و آل زیار، هم خود دیلمی زبان بوده اند.

زبان فارسی، با وجود «پارسی» بودن، زبان قومی قوم مشخصی در ایران نبوده، کما اینکه بسیاری از مردمان خارج از محدوده تاریخی پارس، بیشتر از هزار سال است که از این زبان به عنوان زبان مادری استفاده می کنند.  پس هویت این زبان در درجه اول ایرانی است و بعد «پارسی» (فارسی فعلی، همانقدر از سغدی، خوارزمی، باختری، و دیگر زبانهای ایرانی اثر پذیرفته که از زبان «پارسی»). 

 

بطور خلاصه، انتخاب نابه جای سلسله هخامنشی به عنوان بنیانگذاران ایران و غالب دیدن عامل پارسی در  تکامل تاریخ ایران، اشتباه تعلیماتی صد سال اخیر، به همراه نسبت دادن زبان مشترک همه اقوام ایرانی به یک قومیت غیر موجود، باعث بوجود آمدن حس بی قدرتی و نداشتن اهمیت تاریخی در اقوام ایرانی دوران مدرن شده است.  هرچند که وجود تصمیم گیرندگان سیاسی با موقعیتهای قومی مختلف در طول تاریخ ایران مسئله ای همیشگی بوده و هست (هنوز هم موقعیت قومی بسیاری از سیاستمداران برای مردم نامعلوم است و به ندرت نقش تعیین کننده ای در عملکرد سیاسی دارد)، اما حس کم اهمیت بودن در بسیاری از اقوام رو به رشد است. 

 

به عنوان نتیجه، برای حل مسئله خودکم بینی قومی در ایران و بحران هویت در کشوری که همواره به چند قومی عادت کرده، باید بازبینی کلی در تاریخ نگاری و تعلیم تاریخ در ایران کرد و از موقعیت مصنوعی قومی خیالی به عنوان نیروی غالب تاریخی، به حقیقت تاریخ ایران که همکاری همیشگی همه اقوام در شکل گیری «جهان ایرانی»[ii] بوده، دست پیدا کرد.    

 

خداداد رضاخانی

27 ژوئیه 2003، برکلی، کالیفرنیا
برچسب ها: پارس گرایی و بحران هویت در ایران،
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
مظلومی سرمربی تراکتور شد، همه شوکه شده ایم، کسی خبر ندارید در اطراف تراکتور چه می گذرد، کسی خبر ندارد چرا قلعه نویی رفت و چرا مظلومی بر نیمکت تراکتور تکیه زد، امروز روز خوبی برای تراکتور و تراکتور چی ها نیست، کسی از اینهمه سردرگمی در تراکتور خبر ندارد، مشکلات یکی و دو تا نیست، واقعیت این است که تراکتور دو دستی تقدیم مربی شده است که تیم کهکشانی را به خاک سیاه نشانده است، امروز تراکتور در ایستگاه آخر و رو به سیاهی است.

امروز تراکتور در دست مربی است که کسی به او اعتماد کافی را ندارد، پرویز مظاومی نامی نبود که همه به دنبال او بودیم، امروز همه تراکتور چی ها در بهت و حیرت هستند، با کسی کاری نداریم، امروز حرف از تراکتور و تمامی هواداران تراکتور و حرف ما از عظمت و شرف آذربایجان است که به دست مربی سپرده شده است که ارتباط عاطفی با هواداران ندارد، با کسی کاری نداریم ما تراکتور را دوست داریم و تراکتور چی هستیم اما مشکل ما این است که دوست نداریم تراکتور را نابود شده ببنیم، مشکل ما این است که برای فردا که در سه جام به میدان خواهیم رفت کسی را نداریم که به آن اطمینان کنیم.

تراکتور تیمی بزرگ است، هوادارانی در سطح جهانی دارد که برای آن سنگ تمام می گذارند، تراکتور تیمی فرآ منطقه ای است و کسی در مورد تراکتور با کسی شوخی ندارد، اما انتخاب این روزهای سردار توهینی بزرگ برای هواداران تراکتور به شمار می رود، سردار جعفری در طی روزهای گذشته با بازی رسانه ای سر همه را شیره مالید و با اسم های بزرگ سعی کرد تا همه را شوکه کند اما این در حالی بود که همگان می دانستند او بلوف می زند، امروز وقتی نام مظلومی بر سر زبان ها افتاد همه دلشان شکست، هواداران تراکتور جعفری را نخواهند بخشید چرا که او با بازی رسانه ای آنها را گول زد و در عوض سرمربی بزرگ آنها را به بازی گرفت تا با خرید تایم او نامی را بر نیمکت تراکتور بنشاند که جایگاه مردمی خوبی در بین مردم ندارد، امروز همه شوکه شده ایم و این در صورتی است که تراکتور چی ها برای فصل بعد با علامت سوال بزرگی روبرو هستند که آیا مظلومی بعد از قلعه نویی می تواند؟

 

می خواهیم بگویم ما سکوی پرتاب هیچ کسی نیستیم، می خواهیم بگویم تراکتور سکوی پرتاب کسانی نیست که تاریخ مصرف شان پر شده است، می خواهیم بگویم بعد از کمالوند تراکتور خانه کسانی نیست که اینجا را مامنی برای بزرگ شدن در نظر گرفته اند، ما تمام جامعه هواداری تراکتور از سردار جعفری می خواهیم اگر پای انتخاب اش می ایستد باید بداند که صبر ما در مقابل تراکتور مرزی دارد، اگر آن مرز به هر نحوی مورد تعرض قرار بگیرد. ما در مقابل عامل یا عاملان اش می ایستیم  و نمی گذاریم تراکتور بازیچه کسانی قرار بگیرد که تراکتور را تنها سکوی پرتابی می دانند برای خودشان و این اولتیماتمی است برای سردار جعفری که بداند آذربایجان بر روی تراکتور قمار نمی کند و نخواهد کرد.

منبع : http://www.tractorchelar.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2757:1391-03-12-20-09-35
برچسب ها: تراختور، پرویز مظلومی،
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
                        اعلام حمایت از دریاچه اورمیه در شهرهای زیر

کانادا

    کلگری (به وقت محلی برگزار کننده: دکتر عارف نجفی.
    ونکوور (برگزار محلی: Alirza Quluncu.
    تورنتو (به وقت محلی برگزار کننده: اغوزها ترک.
    واترلو (به وقت محلی برگزار کننده: یاشار Guneyli


ایالات متحده

    واشنگتن دی سی (برنامه ریز: حسن اسدی
    پورتلند، مین

اروپا

    آمستردام، هلند (برگزار محلی: آراز
Ataxan.
    لندن، انگلستان (برگزار محلی: آراز Yurdseven.
    استکهلم، سوئد (برگزار محلی: Fertash Semed.
    رم، ایتالیا (برگزار محلی: سهند Gergerli.
    اسلو
، نروژ

    ترکیه

   آنکارا
   اسکی شهر

http://img4up.com/up2/76703295563313985897.jpg

The following cities are currently confirmed for this event. To join our campaign, please contact the lead organizer for each city as provided below.

 • Canada
  • Calgary (Local organizer: Dr. Aref Najafi. Email)
  • Vancouver (Local organizer: Alirza Quluncu. Email)
  • Toronto (Local organizer: Oguz Turk. Email)
  • Waterloo (Local organizer: Yashar Guneyli. Email)
  • Ottawa
 • USA
  • Washington DC (Local organizer: Hasan Asadi. Email)
  • Portland, Maine
 • Europe
  • Amsterdam, Netherlands (Local organizer: Araz   Ataxan. Email)
  • London, England (Local organizer: Araz Yurdseven. Email)
  • Stockholm, Sweden (Local organizer: Semed  Fertash. Email)
  • Rome, Italy  (Local organizer: Sehend Gergerli. Email)
  • Oslo, Norway
 • Turkey
  • Anakara
  • Eskişehir

 

منبع http://www.saveurmia.com/برچسب ها: حمایت از دریاچه اورمیه، کمپین حمایت از دریاچه اورمیه، دریاچه اورمیه، دریاچه ارومیه، اورمو گؤلو، lake urmia، save lake urmia،
نوشته شده در تاریخ شنبه 13 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()

http://img4up.com/up2/88284115571644567314.jpg                         

Urmia Lake facing environmental crisis
Tehran Times Social Desk
TEHRAN – Urmia Lake, which is registered as a Biosphere Reserve by UNESCO, will be dried up within three years, announced a local official in the Environmental Protection Organization in West Azarbaijan.
“Considering the current trend of the environmental crisis in Urmia Lake, the lake will be completely dried up within three years,” Hassan Abbasnejad said on Sunday.
The Urmia Lake is a salt lake lying in the northwestern Iran and is home to various migratory birds including flamingos, pelicans, spoonbills, ibises, storks, avocets,
, stilts, and gulls. The lake is located between the provinces of East Azarbaijan and West Azarbaijan. It is the third largest salt water lake on earth with a surface area of approximately 5,200 square kilometers.

Unfortunately, what the experts forecast ten years ago is coming true and this precious ecological asset will be completely destroyed in the near future, Abbasnejad said.

He went on to say that the destruction of the lake will create serious environmental problems for the region’s ecological system and climate.

Abbasnejad also said that due to high evaporation rate, currently the deepest part of the lake is only two meters deep and the lake has been shrunk by 60 percent resulting in the rise in the level of water salinity and in turn fall in the oxygen content of the lake water.

The reduction of the oxygen has endangered the life of the only living creature in the lake namely Artemia, which serves as a food source for flamingos and other migratory birds.

The official cited high evaporation rate, reduction in the amount of the water which pours into the lake, low precipitation, and overexploitation of the underground water resources as the main causes of the dilemma.

Experts say construction of dams on rivers feeding the lake and also droughts have significantly decreased the annual amount of water Urmia Lake receives. They also say that the construction of a bridge across the lake has upset its ecological balance.

The local environmental official also announced that a working group has been established to find ways to save the lake and manage the crisis, adding 1.8 billion dollars has been earmarked for this purpose.

He went on to say that pumping water into the lake, cloud seeding, optimizing the use of the nearby underground water resources and revising the irrigation systems used in the nearby farmlands are the major measures to be taken to save the lake.

Source http://www.saveurmia.com/منبع
برچسب ها: urmia lake، urmia، West Azarbaijan، lake، iran، tehran،
نوشته شده در تاریخ پنجشنبه 11 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()

http://img4up.com/up2/36926630846941268884.jpghttp://img4up.com/up2/06018177550805868870.jpg

امیر قلعه نوعی هنرپیشه معروف، ببخشید سرمربی اسبق تراکتوردر اولین مصاحبه‌اش اظهار كرد: وقتی نام استقلال و پای اعتبار این باشگاه و سربلندی هوادارانش در میان باشد، دیگر درنگ جایز نیست. ضمن اینكه من امیر قلعه‌نویی هرگز نمی‌توانم به استقلال و هوادارانش "نه" بگویم.

-سکانس اول:
امیرخان وارد تبریز میشود ، 5هزار هوادار"امیر پاشا امیر پاشا " را فریاد میزنند، امیرخان شوکه شده .. اولین دیالوگ امیر خان: من 17 سال در استقلال حضور داشتم چنین استقبالی تا کنون ندیده بودم!
-سکانس دوم:
امیر خان در اولین مصاحبه مطبوعاتی، خوشحال و خرسند..سرمست از قرارداد یک و نیم میلیاردی : من عاشق مردم آذربایجانم!من به عشق هواداران پر شور تراکتور آمده ام! من برنامه سه ساله دارم! با یک سال نمیشود برنامه ریزی کرد!!! من به بازیکنان بومی بها میدهم!
-سکانس سوم:
امیر خان: مهدی کیانی در تیم من جایی ندارد!
مهدی کیانی بازیکن متعصب و محبوب تراکتوری ها اخراج میشود و امیر خان به هیچ وجه قصد ندارد او را ببخشد.. هواداران نام او را فریاد میزنند ، اما امیر خان هیچ اهمیتی نمیدهد. چون تنها هواداران استقلال برای او محترم هستند و تراکتور برای او فقط بوی پول میدهد.
-سکانس چهارم:
(حساس ترین قسمت فیلم نامه که نیاز بود آخر فیلم را ببیند تا بتوانید این قسمت را درک کنید)
حاج فتح الله، امیر خان را به ضیافت ناهار دعوت میکند.. همه خبرنگاران مشتاق گفتگو های ما بین این دو نفر میشوند اما هیچ کس پاسخگو نیست..
اما ما میدانیم!
قرار و مداری در کار بود....
امیر خان ماموریت پیدا میکند تا نیم فصل کاری کند تا هواداران تراکتور او را هو کنند!
*هفته چهاردهم لیگ، مهدی کیانی همچنان اخراج است، تراکتور از 7 بازی 8 امتیاز گرفته، انتقاد از امیر خان و جواب های تند و تلخ از سوی او...
امیر خان چمدانش را به رخ خبرنگاران و مردم میکشد و تراکتور را با سویا و اسپانیول مقایسه میکند و بدترین توهین ها را به تراکتور و هوادارانش میکند، چندین و چند بار رتبه سالهای پیش تراکتور را در کنفرانس بعد بازی به اطرافیان سرکوفت میزند!
اما حاج فتح الله نمیتواند به عهد خود عمل کند!
پرویز مظلومی هیچ بهانه ای به حاجی نمیدهد تا او را اخراج کند، پرسپولیس را دوبله سوبله میکند و به هیچ حریفی رحم نمیکند..فرهاد مجیدی متوجه داستان میشود، وسط فصل بیخیال استقلال میشود..
نقشه بهم میریزد و امیرخان در تراکتور ماندنی میشود!
-سکانس پنجم:
امیر خان شدیدا عشق خود به مردم آذربایجان را به رخ مسئولین میکشد و مدام از بی پولی و مسائل مادی صحبت میکند، از ماندن در تزاکتور به شرط قبولی شرطهای خود صحبت میکند!
-سکانس ششم:
امیرخان لیگ را تمام کرد، تراکتور نائب قهرمان شد! در فصلی که بودجه تراکتور از 5.5 میلیارد به 13 میلیارد افزایش یافته بود،در نیم فصل پنج بازیکن به تراکتور اضافه شده بود، مجوز بازیکن سرباز گرفته بود، از همه مهمتر ذوب آهن و پرسپولیس اوت شده بودند و علنا جای آنها در بالای جدول خالی بود.
امیر خان صحبت از قرارداد سفید میکند..(منظور قرارداد 2.5میلیاردی) و دو شرط برای باشگاه میگذارد، هم رقم قرار داد پذیرفته میشود ، هم هر دو شرط امیر خان برای تمدید..
اما از امیر خان خبری نیست..
او هیچگاه دلش با ما نبود!
و هوادار تراختور باید بداند به چه کسی چه لقبی دهد

و البته تا یادم نرفته ، بگویم كه دیدار به قیامت نیست ! چند ماهی دیگر در خدمتیم !
منبع تراختور اسپوربرچسب ها: امیر قلعه نویی،
نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 10 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
در جریان بازی ایران - آلبانی که یکشنبه شب در کشور ترکیه و با برتری یک بر صفر تیم آلبانی به پایان رسید، طرفداران تیم ایران،با تصاویری در حمایت از دریاچه اورمیه را در دست گرفته اند.
یاشاسین

http://img4up.com/up2/07702544140812097789.jpg

http://img4up.com/up2/50880245264180242308.jpgبرچسب ها: حمایت از دریاچه ارومیه، دریاچه اورمیه، دریاچه ارومیه، ایران آلبانی، آلبانی، ایران، تیم ملی، اورمو گؤلو، اورمو گولی،
نوشته شده در تاریخ یکشنبه 7 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()
             http://img4up.com/up2/15805188296799159445.jpg
                                     
                                                قایناق/منبع/دانلود ائندیر


نوشته شده در تاریخ شنبه 6 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()

Elman Abdullayev: "İran ölkə rəsmilərinin Azərbaycanla bağlı çıxışlarına görə üzr istəməlidir

http://img4up.com/up2/34041378383407738187.jpg                                                     

İran ölkə rəsmilərinin Azərbaycanla bağlı çıxışlarına görə üzr istəməlidir. Belə bir bəyanatla Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyinin mətbuat xidmətinin rəhbəri Elman Abdullayev çıxış edib. Jurnalistlərin suallarını cavablandıran diplomat həmçinin İran tərəfinin Azərbaycanın Tehrandakı səfirinə nota verməsi barədə məlumatı təkzib edib.

E.Abdullayev onu da bildirib ki, rəsmi Bakı Tehrandan Azərbaycanın İrandakı diplomatik missiyaları qarşısında anti-Azərbaycan xarakterli aksiyaların qarşısının alınmasını tələb edib.

Qeyd edək ki, bu günlərdə İranın bəzi qüvvələri Azərbaycanın ünvanına təhqiredici fikirlər səsləndirib. Konkret olaraq dünən İranın xarici işlər naziri Əli Əkbər Salehi ölkəmizin ünvanına yolverilməz fikirlər səsləndirib.
برچسب ها: İran، Azərbaycan، Azərbaycan Xarici İşlər Nazirliyi، Elman Abdullayev، Əli Əkbər Salehi،
نوشته شده در تاریخ سه شنبه 2 خرداد 1391 توسط آیتام aytam اورمولو urmulu | نظرات ()

آذربایجانین باشکندی باکی شهرینده تشکیل ائدیلن، ۵۷-جی یوروویژیون ماهنی یاریشماسی‌نین رسمی آچیلیش مراسیمی ائدیلدی

                                          http://img4up.com/up2/92188557898531174250.jpg


آذربایجانین باشکندی باکی شهرینده تشکیل ائدیلن، ۵۷-جی یوروویژیون ماهنی یاریشماسی‌نین رسمی آچیلیش مراسیمی ائدیلدی.

آچیلیشا ۴۲ اؤلکه‌نین نماینده‌سی قیرمیزی خالچادا کئچه‌رک قاتیلدی.

یوروویژیون نماینده‌لرینی قیرمیزی خالچادا بؤیوک جوشغویلا قارشیلایان سئونلری، بورادا صنعتچی‌لرله فوتو چکدیرمه فورصتی تاپدی.

یوروویژیون-۲۰۱۱ بیرینجی‌لری آذربایجانلی ائلدار و نیگار جوت‌لوسو ایله ۲۰۰۹-جو ایل غالیبی نوروئژ تمثیلچی‌سی آلکساندر ریباکین دا قاتیلدیغی آچیلیش مراسیمی، قبول و کونسرت پروقرامییلا داوام ائتدی.

یاری فینال‌لاری ۲۲ و ۲۴ می-ده ائدیله‌جک ۵۷جی ائوروویژیون ماهنی یاریشماسی‌نین فینا‌لی ۲۶ می-ده رئال‌لاشدیریلا‌جاق.
برچسب ها: آذربایجان، باکی، یوروویژیون،
درباره وبلاگ
بو منیم وطنیم، بو منیم ائلیم
جانیمدان عزیزدیر توپراغیم دیلیم
آل قانا بویانسام یادا ساتمارام
شرفیم وطن­دیر بیر آن آتمارام
آنامین قانی­دیر آخان قولومدا
دؤیوشه گئده­ رم وطن یولوندا
قوربان­دیر بو خالقا بو یوردا جانیم
باشی اوجا یاشاسین آذربایجانیم
...........................................
West Azerbaijan province in northwestern Iran
And the second largest province, that their language is Turkish
...........................................
HE WHO CALL HIMSELF A TURK
موضوعات
آخرین مطالب
نویسندگان
آرشیو مطالب
پیوند ها
پیوندهای روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
. . ... .......... .. .. Yahoo bot last visit powered by MyPagerank.Net.. ..free counters ... Share .... ..
..Future Google PR for canimurmia.mihanblog.com - 3.42
تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به صاحب آن می باشد.

ابزار وبمستر

عکس

دانلود

خرید vpn

قالب وبلاگ

..

آپلود عكس

آپلود عكس

.. Related Posts Plugin for WordPress, Blogger... ..
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو